ВО "Свобода"

ENG

21 червня
Чернігівські свободівці вийшли на акцію протесту "Ні поліцейському свавіллю"
Чернігівські свободівці вийшли на акцію протесту "Ні поліцейському свавіллю"

21 червня 2018 року члени Чернігівської міської організації ВО Свобода вийшли під будівлю Чернігівського Головного управління національної поліції з вимогою "Ні поліцейському свавіллю". Причиною проведення акції стало свавільне побиття активістів у м. Києві, які зібрались на акцію протесту проти ЛГБТ-маршу, що пройшов 17 червня.

На акції були присутні активісти з організацій "Правий Сектор", Національні Дружини, "Національний Корпус" Чернігова та просто небайдужі жителі міста.

До активістів відразу вийшли заступник начальника ГУНП та начальник патрульної поліції. Були озвучені та передані в письмовому вигляді вимоги, втрачені охоронниками маршу речі та проведена виховна розмова. Конфліктних ситуацій не виникло, а поліціяти запевнили, що вимоги та претензії активістів зрозуміла.

Після довгих розмов було вирішено від Чернігівської області більше не відправляти особовий склад на охорону ЛГБТ-маршів.

"Наша позиція ‒ підтримання правопорядку і закону. Люди, які вчинили протизаконні дії, будуть за це відповідати. Звісно, ми будемо вимагати, щоб наші вимоги були виконані і винні в побитті ‒ покарані. Наступного року проконтролюємо виконання обіцянок щодо відмови від охорони. Боротьба не завершена, вона тільки починається", ‒ зазначила свободівка Надія Пінчук.

Прес-служба Чернігівської обласної організації ВО "Свобода"