ВО "Свобода"

ENG

17 травня
У Чернігові відбувся "Парад вишиванок 2018"
У Чернігові відбувся "Парад вишиванок 2018"

17 травня 2018 року в місті Чернігові відбувся "Парад вишиванок 2018". В Україні традиційно в багатьох містах в останні вихідні весни проходять паради вишиванок, і Чернігів не став винятком. Організаторами заходу стали активісти ВО "Свобода" та инші патріотичні організації.

Учасники маршу зібралися в центрі міста біля торговельно-розважального центру "Мегацентр" і колоною пройшли центральними вулицями міста. Під час ходу активісти зробили символічну зупинку на центральній площі біля меморіяльних дощок героям Небесної сотні та московсько-української війни, аби вшанувати загиблих земляків. Далі колона рушила до Катерининської церкви, і біля пам'ятника борцям за волю та незалежність України відбувся імпровізований мітинг.

Голова Чернігівської міської організації ВО "Свобода" Володимир Федорок зазначив: "Сьогодні ми зібралися у наших національних вбраннях, щоб пройти центральними вулицями Чернігова та вшанувати наших героїв, які боролися століттями за незалежність та продовжують боротися зараз, щоб ми з вами мали мирне небо. Травень ‒ місяць надзвичайно насичений на українські свята. У другу неділю травня ми святкували День матері, прекрасне родинне свято, коли діти дякували своїм матерям за те, що вони виховали нас справжніми українцями. Наступне свято ‒ День вишиванки. Вишивана сорочка ‒ не просто одяг, на ній закарбований генетичний код української нації, який допомагав зберігати українську мову, культуру та нас як народ протягом багатьох століть боротьби. Зараз наша держава переживає нелегкі часи. Але коли Україні було легко? Ніколи. Ми завжди боролися за нашу незалежність, за нашу свободу, за наше право ходити вільно по своїй, Богом даній землі. Сьогодні ми вшановуємо героїв війни. Я хочу сказати вам, що лише об'єднавшись, ми зможемо здолати цю московську орду. Ми вистоїмо і обов'язково переможемо, якщо будемо разом".

Прес-служба Чернігівської обласної організації ВО "Свобода"