ВО "Свобода"

ENG

19 липня 2017
Чернігівський апеляційний суд засудив свободівця Віталія Курача до 5 років ув'язнення
Чернігівський апеляційний суд засудив свободівця Віталія Курача до 5 років ув'язнення

19 липня 2017 року в Апеляційному суді Чернігівської области відбувся розгляд справи голови Ріпкинської районної організації ВО "Свобода", волонтера Віталія Курача. Аби домогтися справедливого рішення, Чернігівська "Свобода" провела пікет суду. Підтримати відомого в регіоні волонтера приїхав також лідер гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк. Після розгляду справи по суті Апеляційний суд засудив Віталія Курача до 5 років ув'язнення з можливістю оскаржити рішення протягом трьох місяців. Раніше, у 2016 році, Ріпкинський районний суд давав Курачу 6 років ув'язнення.

17 лютого 2015 року Віталій Курач отримав від добровольця та поета Бориса Гуменюка два тубуси від гранатометів для передачі їх у музеї як експонатів. Факт використання обох підтвердили бійці батальйону ОУН та волонтер Станіслав Астахов, який того разу здійснював разом із Курачем волонтерську поїздку. Проте ці свідчення судді чомусь не взяли до уваги. Свої тубуси Віталій передав до шкіл смт Ріпки. Один з тубусів, що передали до школи №2, як зрештою з'ясувалося, був зведений, але не використаний через осічку. Згодом той вибухнув у руках шкільного інструктора з водіння Олександра Шлягуна, що спричинило загибель його дружини Галини Шлягун. Як запевняють експерти, самодетонація РПГ неможлива. Крім того, на думку адвокатів, згідно з чинним законодавством, Віталій Курач не може нести відповідальність за цей нещасний випадок.

Віталій Курач ‒ волонтер, який здійснив десятки поїздок на Донбас, був нагороджений грамотами протягом 2014 року начальниками Чернігівського обласного УМВС за допомогу у підтриманні правопорядку, орденом за волонтерську діяльність "За жертовність та любов" з рук патріярха УПЦ КП Філарета та головою Служби безпеки України "Відзнакою СБУ" за волонтерську діяльність під час Революції гідности, допомогу бійцям ЗСУ, УМВС та добровольчим батальйонам.

Віталій Курач
Віталій Курач

"Ми будемо залучати всі можливості юридичного захисту, щоб встановити у цій справі справедливість. Справа є абсурдною з декількох причин: людину намагаються засудити за злочин, який вона не скоювала і безпосередньо не була на його місці. Крім того, за все, що відбувається в установах має нести відповідальність керівництво. У цьому випадку адміністрація школи, з відома якої були передані тубуси в музей. Проте відповідальність несе чомусь лише Віталій, який, нагадаю, не брав участі у вчиненні злочину, і не був безпосередньо присутній на місці злочину. У нас є всі підстави вважати, що рішення суду виносилось упереджено і зангажовано, оскільки всі инші фігуранти справи не понесли жодного покарання. Для нас ця справа принципова, і ми зробимо все можливе, аби звільнити голову Ріпкинської "Свободи" від такого жорсткого покарання за злочин, який він не вчиняв", ‒ наголосив голова Чернігівської обласної організації ВО "Свобода" Руслан Андрійко.

Прес-служба Чернігівської обласної організації ВО "Свобода"