ВО "Свобода"

ENG

23 червня 2017
Руслан Андрійко, Андрій Міщенко та Ростислав Мартинюк провели низку зустрічей на Чернігівщині
Руслан Андрійко, Андрій Міщенко та Ростислав Мартинюк провели низку зустрічей на Чернігівщині

21-23 червня 2017 року голова Чернігівської обласної організації ВО "Свобода" Руслан Андрійко, народний депутат України VII скликання, член Політради ВО "Свобода" Андрій Міщенко та відомий журналіст Ростислав Мартинюк відвідали мешканців північної частини Чернігівщини. Протягом поїздки націоналісти зустрілися із свободівцями, духовенством, ітелігенцією та небайдужими мешканцями Новгород-Сіверського, Городні, Семенівки, Седнева та Корюківки.

Як зазначає голова Чернігівської обласної "Свободи" Руслан Андрійко, метою візитів є підтримка активних представників українства на півночі області, створення та розширення мережі партійних осередків: "Українська мова, українська (не російська) церква, українські патріотичні середовища, особливо на кордоні із агресором ‒ це без перебільшення запорука національної безпеки всієї держави. Адже відомий факт, що ворог іде там, де програв вчитель і священик. Так, як це сталося на Донбасі. Якщо забезпечити правильну гуманітарну політику, то кожна українська хата стане фортецею, форпостом українства. І на таку державу ніколи не наважиться напасти агресор".

"Що більше буде свободівських осередків, партійного членства, впливовості української церкви, то менше буде передумов до розширення агресії з боку ворожої держави ‒ Московії. На жаль, відвідуючи північні прикордонні райони Чернігівщини, ми бачимо, що держава, по суті, самоусунулася від роботи в гуманітарній політиці. На прикордонні з Росією і досі працюють російські телеканали та радіостанції, Московський патріархат лишається дуже впливовою структурою в цьому регіоні. Хоча насправді значна частина людей тут має проукраїнські погляди. Люди, які живуть буквально за декілька кілометрів до україно-російського кордону, розуміючи, на яку небезпеку наражають себе у випадку подальшої російської агресії з півночі, тим не менше​ фарбують брами своїх будинків у синьо-жовті кольори", ‒ додає народний депутат України VII скликання Андрій Міщенко.

Біля церкви Святого Василя в Семенівці
Біля церкви Святого Василя в Семенівці

Під час поїздки Ростислав Мартинюк прочитав історичну лекцію "Українці Чернігівщини в боротьбі з совєцькою окупацією" та презентував книгу Павла Подобєда "З-під Конотопа до Арізони". Журналіст також розповів про відомого земляка, уродженця Городні, підполковника Армії УНР та полковника УПА Івана Ремболовича, ознайомивши присутніх із його внеском у національно-визвольну боротьбу. Крім того, націоналісти подарували книжки в бібліотеки Новгород-Сіверського, Семенівки, Городні, а також у церкву Святого Василя в Семенівці та Покровський храм у селі Дегтярівка Новгород-Сіверського району, відомий тим, що саме там гетьман Мазепа уклав угоду із королем Швеції Карлом XII.

У ході зустрічей народний депутат України VII скликання Андрій Міщенко відзвітував про діяльність фракції ВО "Свобода" в попередній каденції, як перший голова Чернігівської обласної "Свободи" розповів про створення і розбудову націоналістичного осередку в області, ознайомив присутніх із поточною суспільно-політичною ситуацією, тенденціями в мовній царині, а також успіхами в діяльності міських голів-свободівців на заході України: "За останніми соціологічними даними, міські голови Івано-Франківська, Тернополя та Хмельницького, які є представниками ВО "Свобода", мають рейтинги більше 50 %. Це свідчить про високу оцінку громади їхній діяльності. За півтора роки роботи міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків запустив на сміттєвому полігоні біогазову установку. Наразі планується створення сортувальної лінії та багато інших проектів.

Мене часто запитують, чому "Свободу" не допустили в парламент? Хочу нагадати, що саме наша фракція не проголосувала за приватизацію стратегічних підприємств та об'єктів, зокрема газотранспортної системи. Саме ми виступали та виступаємо проти надання особливого статусу Донбасу. Це "Свобода" послідовно закликає денонсувати угоди про так зване "уникнення подвійного оподаткування" із Кіпром, вимагаючи цим закрити офшори. Тому ще раз хочу наголосити: віддаючи голос на виборах "Свободі", ви матимете послідовних захисників ваших інтересів у парламенті. I що більша фракція там буде, то більше матимемо можливостей змінити ситуацію на користь звичайних українців".

Прес-служба Чернігівської обласної організації ВО "Свобода"