ВО "Свобода"

ENG

23 травня 2017
В Ічні свободівці провели марш до Дня героїв
В Ічні свободівці провели марш до Дня героїв

23 травня 2017 року в місті Ічня, що на Чернігівщині, четвертий рік поспіль активісти районної організації ВО "Свобода" та місцевого "Сокола" провели марш до Дня героїв ‒ свята, що об'єднує всіх борців за волю та незалежність України: козаків, Січових Стрільців, вояків УПА, діячів ОУН та сучасних героїв. Близько сотні містян пройшли центральними вулицями міста, розгорнувши великий державний прапор. Участь у марші також взяли учні Ічнянської ЗОШ №4, учасники московсько-української війни, активісти "Нацкорпусу", представники громадської організації "Тиловий фронт".

На початку заходу голова Чернігівської обласної організації ВО "Свобода" Руслан Андрійко вручив приз за третє місце у всеукраїнському конкурсі есеїв "Мама героя", організованого об'єднанням українок "Яворина", учениці 9 класу Катерині Тименко, яка розповіла у своєму творі про маму героя Небесної сотні Василя Прохорського Світлану Діденко. Своєю чергою, Катерина Тименко пообіцяла передати свій приз мамі героя Небесної сотні.

Перед початком маршу відбулася літія за загиблими героями московсько-української війни, яку провів військовий капелан отець Димитрій. Активісти вшанували ічнянців Володимира Моісеєнка, Станіслава Кривоноса та Олега Топтуна, які героїчно боролися з агресором.

"Цей день i святковий, i сумний, бо сьогодні ми схиляємо голови перед подвигами багатьох поколінь українців, які виборювали та продовжують виборювати незалежність України. Цей день набув нового значення після початку московсько-української війни, саме День героїв став святом для багатьох сучасних вояків, бо з одного боку, вони не мають свого окремого свята, з иншого ‒ дуже символічною є тяглість традицій боротьби за власну державу серед багатьох поколінь українців", ‒ зазначила голова Ічнянської "Свободи", депутат міської ради Олеся Реута.

Руслан Андрійко додав: "Сьогодні українці відзначають свято українського воїнства, на звитягах якого мають виховуватися сучасна молодь та наступні покоління. Ми вшановуємо загиблих у московсько-українській війні героїв з Ічні, Чернігівщини та всієї України. Але маємо не забувати про їхні родини, надавати моральну та матеріяльну допомогу. Не можна допустити, щоб родини наших героїв почувалися забутими".

Прес-служба Чернігівської обласної організації ВО "Свобода"