ВО "Свобода"

ENG

12 травня 2017
На Прилуччині відбулися спроби реваншу "регіоналів" та політичного переслідування свободівців
На Прилуччині відбулися спроби реваншу "регіоналів" та політичного переслідування свободівців

На початку травня 2017 року на Чернігівщині відбулася спроба реваншу колишніх "регіоналів" та антиукраїнських сил, а правоохоронні органи розпочали політичне переслідування націоналістів. Так, у місті Прилуки 9 травня на приміщенні міського будинку культури було вивішено комуністичну символіку ‒ червоне полотнище із написом "Победа будет за нами", що є порушенням Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Також протягом травня в центрі Прилук розміщувався агітаційний намет "Опоблоку". Після усної розмови свободівців із агітаторами "Опоблоку" націоналісти почали отримувати дзвінки із "попередженнями " від місцевих "опоблоківців": депутата Прилуцької міської ради Марії Шабалтас та голови обласного "Опоблоку" Анатолія Мірошниченка. Таку телефону розмову мав депутат Прилуцької міської ради від ВО "Свобода" Ігор Дубровськй.

11 травня невідомі особи знесли намет "Опозиційного блоку" в центрі міста. Вже за годину після інциденту поліція завітала на роботу до свободівки Тетяни Федотової, висуваючи їй усну підозру в можливій організації знесення "опоблоківського" намету. На сьогодні поліція продовжує відвідувати свободівців за місцями роботи та проживання. Правоохоронці наполегливо "просять", щоби свободівці взяли "вину" за знесення намету на себе, інакше погрожують ініціювати порушення кримінального провадження щодо свободівців. Окрім внутрішніх переконань, що це зробили саме представники ВО "Свобода", працівники поліції інших аргументів не надали.

Чернігівська обласна організація ВО "Свобода" вимагає від правоохоронців припинити необґрунтоване переслідування свободівців, закликаємо розслідувати діяльність антиукраїнських сил на Прилуччині, а також випадків порушення Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", зокрема, вивішування так званого "червоного прапора перемоги" на приміщенні міського будинку культури, встановити та притягнути до відповідальності посадових осіб Прилуцької міської ради.

Прес-служба Чернігівської обласної організації ВО "Свобода"