ВО "Свобода"

ENG

5 травня 2017
У Семенівці активісти "Свободи" разом з Інститутом національної пам'яти провели лекції про Другу світову війну
У Семенівці активісти "Свободи" разом з Інститутом національної пам'яти провели лекції про Другу світову війну

5 травня 2017 року в Семенівці, що на Чернігівщині, за участи районної організації ВО "Свобода" до річниці завершення Другої світової війни в приміщенні районної бібліотеки відбулася зустріч із представником Українського інституту національної пам'яти в Чернігівській області Сергієм Бутком. У ході лекції присутнім розповіли про Другу світову війну, ціну воєнних випробувань для українського народу, про те, що на боці УПА в боротьбі проти нацистів брали участь і вихідці з Семенівського району. Присутні мали змогу ознайомитись з іменами земляків-героїв. Також бібліотеці передали кілька примірників правдивої історичної літератури.

"В умовах загострення російсько-українського інформаційного протистояння надзвичайної актуальності набули питання національної самосвідомости та національної пам'яти. До останнього часу пам'ять про участь України в Другій світовій війні формувалась у вітчизняному інформаційному просторі відповідно до совєцького концепту "Великої Вітчизняної війни (1941‒1945)" як складової Другої світової. Забутими були воїни, які брали участь у національно-визвольному русі в лавах Української Повстанської Армії, серед яких і жителі Семенівського району", ‒ розповів представник Українського інституту національної пам'яти Сергій Бутко.

"Українці повинні мати своє бачення щодо подій Другої світової війни і вшановувати жертв цієї війни не по-совєцьки. Уперше в Семенівку Інститут національної пам'яти привіз список воїнів, які боролися за незалежність України в лавах УПА і які тривалий час були незаслужено забутими. Ми маємо відкривати нові сторінки історії і доносити правду про ті трагічні події до кожного українця. Лише так ми зможемо побудувати нову Україну на засадах національної та історичної справедливости", ‒ зазначила голова Семенівської районної організації ВО "Свобода" Олена Добровольська.

Прес-служба Чернігівської обласної організації ВО "Свобода"