ВО "Свобода"

ENG

31 березня 2017
Прилуцькі свободівці вшанували Миколу Міхновського
Прилуцькі свободівці вшанували Миколу Міхновського

31 березня 2017 року Прилуцька районна організація ВО "Свобода" провела низку заходів із нагоди 144-ї річниці з дня народження Миколи Міхновського ‒ українського політичного та громадського діяча, адвоката, публіциста та першого ідеолога українського націоналізму.

Спільно з депутатом Прилуцької міської ради свободівцем Ігорем Дубровським та керівником районної організації ВО "Свобода" Юрієм Щербиною націоналісти відвідали Прилуцьку дитячу міську бібліотеку. Активісти подарували закладу дитячі книги, закуплені власним коштом. А саме, на прохання найменших читачів, націоналісти придбали такі книги: Іван Франко "Коли ще звірі говорили", Джеремі Стронг Гармидер "У школі" Максим Рильський "Білі мухи", Павло Тичина "А я у гай ходила", Гербіш Надійка "Одного разу на Різдво", Мензатюк Зірка "Таємниця козацької шаблі", Вайброу Іан Піратська "Книга Малого Вовчика", Марк Твен" Пригоди Тома Соєра", а також "Чернігівський процес" та "Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за Українську державність" Віктора Моренця та збірка віршів Миколи Міхновського.

Опісля свободівці провели мітинг та поклали квіти до меморіальної дошки Миколі Міхновському, яка розташована на будівлі гімназії № 1, де й навчався видатний діяч.

"Микола Міхновський ‒ це справжній Герой України, який своїм життєвим прикладом показав нам, прийдешнім поколінням, як треба жити, любити та боротися за свою свободу та незалежність. Усе своє свідоме життя він боровся за незалежну, самостійну, соборну Україну від Сяну до Кавказу. Його брошура "Самостійна Україна" в ті часи для пересічних громадян була досить радикальною, але прочитавши її зараз, кожен розуміє, що та праця актуальна нині як ніколи. Наше завдання продовжити боротьбу до перемоги та буди гідними нащадками ідеолога українського націоналізму ‒ Миколи Міхновського!" ‒ наголосив керівник Прилуцької районної організації ВО "Свобода" Юрій Щербина.

Прес-служба Чернігівської обласної організації ВО "Свобода"