ВО "Свобода"

ENG

20 березня 2017
Олександр Болтян очолив "Легіон Свободи" на Чернігівщині
Олександр Болтян очолив "Легіон Свободи" на Чернігівщині

20 березня 2017 року в Ніжині за участи лідера комбатантського об'єднання "Легіон Свободи" Олега Куцина відбулися збори чернігівського обласного осередку "Легіону Свободи". Комбатанти одностайно затвердили кандидатуру учасника московсько-української війни, голови Кримської "Свободи" Олександра Болтяна як нового очільника чернігівського осередку "Легіону Свободи".

"Триває московсько-українська війна, і ми повинні бути готові до вирішальної фази ‒ мати структури на місцях. Важливою також є співпраця з иншими ветеранськими та волонтерськими організаціями, піклування про родини поранених і загиблих вояків. Чернігівщина зазнала великих втрат, у тому числі й серед свободівців. Зараз ми плануємо встановити пам'ятний знак на честь нашого побратима Євгена Лоскота. Також разом з народними депутатами від "Свободи" ми зробили чимало, щоби Євгена Лоскота удостоїли звання Героя України, адже його подвиг дійсно заслуговує цього", ‒ розповів голова Чернігівської обласної "Свободи" Руслан Андрійко.

Лідер "Легіону Свободи" Олег Куцин ознайомив присутніх з участю свободівців з усієї України у війні, окреслив основні напрямки роботи комбатантського об'єднання.

"На початку війни ми вирішили не створювати окремого батальйону, а направити свободівців у різні структури ЗСУ, МВС та Нацгвардії. Так було вирішено, щоби підсилити ці структури, фактично розвалені після правління Януковича. Трохи пізніше був створений свободівський батальйон "Січ" у складі МВС, а трохи згодом ‒ і "Карпатська Січ". Розуміючи, що московська імперія буде продовжувати агресію, ми створили "Легіон Свободи".

Одним із важливих завдань "Легіону" є соціяльний напрямок. Перш за все, це допомога родинам загиблих побратимів. Ми повинні бути в постійному контакті з матерями, дітьми та дружинами загиблих вояків. Навіть якщо вони не потребують матеріяльної допомоги, все одно для них важлива наша моральна підтримка. Разом з тим, маємо допомагати і пораненим, яких серед нас уже близько двох сотень, у тому числі важкопоранені та ті, хто отримав інвалідність. Також маємо зважати і на бійців, які отримали психологічні травми після війни. У націоналістичному середовищі таких менше, але загалом в Україні за статистикою таких людей більше, ніж у США після війни у В'єтнамі.

Також ми створили юридичний напрямок, покликаний допомогти учасникам війни реалізувати свої права, передбачені законом. Крім того, ми маємо зважати на інформаційний напрямок роботи, щоби мати оперативну об'єктивну інформацію про обстановку на фронті. На жаль, зараз інститут "політвиховників" перебуває на досить низькому рівні. Треба готувати таких людей, адже часто бойовий дух та мотивація на війні мають перевагу над технічним забезпеченням ворога. Маємо працювати і над патріотичним вихованням молоді: важливо, щоби кожен із комбатантів проводив уроки патріотичного виховання для дітей", ‒ розповів Олег Куцин.

Олег Куцин та чернігівські комбатанти подякували за розбудову структур та плідну працю попередньому керівникові обласного "Легіону Свободи" Володимиру Брюховецькому, який зосередиться на партійній та політичній роботі.

Прес-служба Чернігівської обласної організації ВО "Свобода"