ВО "Свобода"

ENG

15 березня 2017
На Чернігівщині низка міських рад ухвалила звернення щодо блокади Донбасу
На Чернігівщині низка міських рад ухвалила звернення щодо блокади Донбасу

15 березня 2017 року на Чернігівщині відбулися позачергові сесії низки міських рад, які розглянули проєкти звернень до Президента, Кабміну та Верховної Ради України щодо підтримки торговельної блокади Донбасу та засудження силового розгону активістів біля станції Кривий Торець. Розглядали це питання депутати Чернігівської, Прилуцької, Бахмацької та Ніжинської міських рад.

Так, на позачерговій сесії Чернігівської міської ради депутати ухвалили звернення до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України, в якому засуджують застосування силових сценаріїв з обох боків.

Голова Чернігівської обласної організації ВО "Свобода" Руслан Андрійко у своєму слові до депутатського корпусу зазначив: "Ми закликаємо засудити силовий розгін учасників блокади біля станції Кривий Торець та вимагаємо притягнути до відповідальности винних у цьому. Ми пропонуємо включити до проєкту звернення пункти щодо відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, недопущення подальшого переслідування активістів, а також ухвалення законопроєкту народного депутата України Юрія Левченка "Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України".

У ході дискусії із проєкту було видалено слова про підтримку дій Президента, проте правка щодо вимоги ухвалити законопроєкт "Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України" не набрала необхідної кількости голосів.

На сесії Прилуцької міської ради депутати ухвалили звернення до Президента України, Кабміну та Верховної Ради України, запропоноване учасниками російсько-української війни, до якого включено: пропозицію вирішувати конфліктнні ситуації шляхом переговорів, вимогу звільнення посадових осіб МВС, Національної поліції та СБУ, винних у силовому розгоні учасників блокади. Також депутати підтримали правку депутата від ВО "Свобода" Івана Тютюнника щодо ухвалення законопроєкту "Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України".

"За нашою інформацією з-поміж 50-и затриманих учасників блокади з редуту біля ст. Кривий Торець ‒ як мінімум 5 свободівців. Багатьох людей жорстоко побито. Очевидці кажуть, що учасників війни били особливо сильно. Події на "Кривому Торці" ‒ це вирок для влади. Влади бариг, для якої бізнес ‒ понад усе, і байдуже, що він на крові. ВО "Свобода" вимагає негайного звіту керівників силових відомств у Верховній Ради України. Нехай публічно звітують за свої накази. А депутати мають дати їм оцінку. Хай вся Україна побачить, хто має більшість у Раді: народ чи олігархи. Також вимагаємо від депутатів Парламенту, особливо представників так званої "демократичної опозиції", негайно ухвалити закон "Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України", ‒ зазначив голова фракції ВО "Свобода" у Прилуцькій міській раді Іван Тютюнник.

У Ніжині, аби підтримати проєкт рішення щодо засудження силового розгону учасників блокади, зібралося близько сотні містян. Проте проєкт рішення, яким передбачалося засудження силового розгону біля станції Кривий Торець, вимогу ухвалити законопроект, що забороняє торгівлю з окупованими територіями, засудити переслідування добровольців, а також вжити заходів у боротьбі з контрабандою, не набрало необхідної кількості голосів.

"Не повинно бути ніяких торговельних відносин із окупантами, терористами і сепаратистами. Так війна ніколи не закінчиться. Комусь заробітки, а хтось життям ризикує. Нехай їдять своє вугілля!" ‒ говорить голова Ніжинської міської організації ВО "Свобода" Анатолій Лисивець.

Депутати Бахмацької міської ради також одностайно ухвалили звернення до Президента, уряду та парламенту, у якому засудили силовий розгін учасників блокади. "Треба припиняти торгівлю на крові. У той час, як на фронті гинуть наші військові, влада цинічно продовжує торгувати з окупантом. Втрачаючи заробіток на торгівлі з окупованими територіями, влада цинічно розігнала учасників блокади, втративши інстинкт самозбереження. Фракція ВО "Свобода" засуджує таку політику", ‒ зазначив депутат Бахмацької міської ради Михайло Виноградов.

Прес-служба Чернігівської обласної організації ВО "Свобода"