ВО "Свобода"

ENG

6 вересня 2013
Запит Руслана Марцінківа щодо відновлення та реставрації Спасо-Преображенського храму міста Ніжина Чернігівської области
Запит Руслана Марцінківа щодо відновлення та реставрації Спасо-Преображенського храму міста Ніжина Чернігівської области

Прем'єр-міністрові України.

АЗАРОВУ М. Я.

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ.

Щодо відновлення та реставрації Спасо-Преображенського храму м. Ніжина, Чернігівської области.

Шановний Миколо Яновичу!

Відповідно до рішення депутатської фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" від 8 січня 2013 року, з метою виконання пп.11-14 статті 24 Закону України "Про статус народного депутата України" мене закріплено за територіяльним виборчим округом Чернігівської области.

Релігійна громада Української Православної Церкви Київського Патріярхату та громадськість міста Ніжин Чернігівської области просить взяти під особистий контроль відбудову Преображенського храму в Ніжині.

Спасо-Преображенська церкву ‒ пам'ятку церковної архітектури доби козацького бароко (ХVІІ‒ХVІІІ ст.), одна з дорогоцінних духовних перлин стародавнього міста ‒ безжально знищено за роки комуністично-атеїстичного режиму. Невдячні нащадки перетворили церкву на жалюгідну руїну.

Цей храм ще відомий тим, що в ньому 17 травня 1861 року відбулася панахида під час перевезення тіла Тараса Шевченка в Україну. Після цього Спасо-Преображенський храм у народі стали називати Тарасовим.

Нині розроблено проєкт відтворення первісного вигляду Спасо-Преображенської церкви та виконано першочергові роботи з відбудови куполів та консервації пам'ятки.

Враховуючи вищевикладене, а також враховуючи, що наступного року відбудеться державне відзначення 200-літнього ювілею з дня народження Тараса Шевченка, та керуючись статтею 86 Конституції України, статтею 15 Закону України "Про статус народного депутата України",.

ПРОШУ:

Включити Спасо-Преображенську церкву до плану державного замовлення з реставрації пам'яток архітектури на 2014 рік та взяти під особистий контроль відбудову Преображенського храму в місті Ніжин.

З повагою народний депутат України Руслан Марцінків