ВО "Свобода"

ENG

8 квітня 2017
Олег Тягнибок: Маємо поширювати вплив Київського патріархату на всю Україну
Олег Тягнибок: Маємо поширювати вплив Київського патріархату на всю Україну

Ми знаємо, яке велике зло на Україну приносять різні структури, що хочуть будувати тут "русскій мір". Ми знаємо, як московська церква на чолі з каґебістами, будучи правою рукою Путіна, фактично знищує українські душі. Тому для українців є великим і визначним завданням поширювати вплив Церкви Київського патріархату на всю Україну. Про це 8 квітня 2017 року заявив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок, вітаючи громаду смт. Козелець на Чернігівщині з освяченням першого в селищі українського храму ‒ Вознесенської церкви.

Рішення передати храм УПЦ КП Чернігівська обласна рада ухвалила лише півтора місця тому ‒ до того в церковній будівлі розташовувався музей ткацтва. Попередні намагання громади повернути церкву під українське начало наштовхувалося на агресивний спротив московських попів та українофобів. Врешті-решт селищу таки вдалося отримати місце для української молитви.

Вознесенська церква в Козельці
Вознесенська церква в Козельці

У суботу, 8 квітня, в козелецькій святині відбулася врочиста літургія, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Також у освяченні церкви взяв участь Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, духовенство з Чернігівщини та Київщини.

На освяченні першої української церкви в Козельці
На освяченні першої української церкви в Козельці

По завершенню богослужіння до святенництва та прихожан звернувся Олег Тягнибок. Від імені ВО "Свобода" націоналіст подарував церкві ікону Христового Вознесіння, а також ризу її настоятелю. Очільник "Свободи" побажав, аби до храму завжди приходили вірячи: "Нехай дорога до цього храму ніколи не заростає. Адже українська церква ‒ це та церква, яка несе правду людям. Це церква, яка завжди була, є і буде з українським народом".

Водночас Олег Тягнибок наголосив, що Московський патріархат є ворожим для українського народу й тому його церква має називатися своїм іменем: "Маємо добитися, щоби Українську православну церкву Московського патріархату було перейменовано на Російську православну церкву в Україні ‒ аби всім усе було зрозуміло. І вона має отримати статус чужоземної церкви. Бо це не просто ідеологічна війна ‒ це війна за Україну, за нашу віру, за нашу землю. І в нас не має бути сумнівів щодо цього і жалів, особливо зважаючи на поведінку московської церкви в час війни, коли її попи відмовлялися освячувати українців та служити панахиди над тілами загиблих українських героїв".

Прес-служба ВО "Свобода"