ВО "Свобода"

ENG

26 березня 2016
Руслан Андрійко: Чернігівщина розграбована місцевими олігархами та проросійською мафією
Руслан Андрійко: Чернігівщина розграбована місцевими олігархами та проросійською мафією

Мій співрозмовник встиг спробувати себе в різних іпостасях: комендант Революційної КМДА часів Майдану, доброволець "Карпатської Січі", депутат Київради VI скликання, заступник директора Департаменту заповідної справи Міністерства екології. А нещодавно Руслан Андрійко очолив Чернігівську обласну організацію ВО "Свобода". Тож під час інтерв'ю ми поговорили про плани та перспективи розвитку обласного осередку об'єднання, перші сто днів роботи депутатського корпусу націоналістів на Чернігівщині, російсько-українську війну, "Ведмежу блокаду" та політичну ситуацію в країні.

- Руслане, Ви були комендантом Революційної КМДА у часи Майдану, брали участь у російсько-українській війні, були депутатом Київради, працювали в Міністерстві екології. Що Вам ближче: роль революціонера, добровольця чи чиновника?

- У "Свободі" я більше 10 років. За цей час жодного разу не шкодував про свій вибір, адже для нас "Свобода" - це не лише політична сила, це, передусім, спільнота однодумців - ідейних українських націоналістів, а головне - це друга родина для кожного з нас. За ці десять років я разом з побратимами пройшов горнила вуличної боротьби, ми проводили низку акцій проти режиму Януковича. Ми наближали Революцію гідності, і, зрештою, стали її авангардом. І сьогодні ми маємо зробити все можливе, щоби жертва героїв Небесної сотні не була марною. Далі розпочалася російсько-українська війна. На жаль, на цій війні загинули й свободівці з Чернігівщини: Олексій Коновалов, Віктор Лавренчук, Леонід Москотін та Євген Лоскот. Я особисто провів близько трьох місяців на війні як доброволець "Карпатської Січі" в Пісках та Водяному. Також працював в Міністерстві екології, був депутатом Київради. Ми стали ініціаторами ухвалення багатьох важливих проектів рішень. Робота депутата була найбільш продуктивною у моїй діяльності: я був одним з найефективніших депутатів Київради. Вважаю, що мій досвід буде корисним для Чернігівщини.

- За той час, що Ви очолюєте Чернігівську обласну "Свободу", чи встигли зрозуміти проблеми області? Чи є певна специфіка нашого регіону?

- В усіх регіонах живуть українці, що стикаються з однаковими проблемами. Перш за все це низькі соціальні стандарти, тотальна корупція, яка охопила всі гілки влади. Люди зневірені, бо вимушені виживати в цих умовах. Своїм головним завданням вважаю формування потужної націоналістичної команди. В нашій організації багато молоді, є представники "Самооборони Чернігівщини", які були авангардом Революції гідності, брали участь у російсько-українській війні, є фахівці в різних галузях. На сьогодні і на Чернігівщині, і загалом в Україні владою знову стали перефарбовані "регіонали". Яскравим свідченням цього є призначення "регіонала" Володимира Бобошка заступником голови Прилуцької райдержадміністрації, проти чого виступили свободівці. Також міським головою Чернігова став колишній поплічник "регіоналів", який голосував за "диктаторські закони 16 січня" Владислав Атрошенко. Чернігівщина - козацька земля з героїчною тисячолітньою історією, фантастичною природою, працелюбним народом, але, на жаль, ущент розграбована олігархами і місцевою проросійською мафією. Настав час покласти цьому край. Тож запрошую до співпраці всі здорові, патріотичні сили області.

- "Свобода" отримала представництво у низці місцевих рад Чернігівщини, посаду голови Деснянської райради м. Чернігова, секретаря Ічнянської міської ради. Чи є здобутки депутатів-свободівців за 100 днів роботи?

- Свободівці опікуються проблемами громади постійно, а не лише перед виборами. Постійно працюють приймальні, наші депутати проводять прийоми громадян, постійно тримають контакт із виборцями. Серед наших депутатів немає прогульників, у нас найбільш дисципліновані фракції в області. Активно працюємо в Чернігові, Прилуках, Бахмачі, Ніжині, Ічні. За цей час кожна свободівська фракція на Чернігівщині в середньому скерувала по 60 депутатських звернень. Голова Деснянської районної в м. Чернігові ради ініціював створення меморіального комплексу героям Небесної сотні. За ініціативи фракції ВО "Свобода" в Прилуцькій міській раді ухвалене звернення до Верховної ради з вимогою відставки уряду Яценюка. Депутати-свободівці активно лобіюють проекти рішеннь про розірвання угод з так званими містами-побратимами Російської Федерації. Нещодавно депутат Прилуцької міської ради свободівець Ігор Дубровський став на захист прав мешканців гуртожитку, який перебуває в аварійному стані. Залучивши громадськість та журналістів, Дубровський домігся надання бюджетних коштів на капітальний ремонт гуртожитку, який розташований за адресою: вул. Скоропадського, 108. Крім того, ми постійно проводимо культурно-просвітницькі заходи. Також наші депутати допомагають фронту. Найактивніша в цьому напрямку Бахмацька організація, координатором волонтерського руху якої є Денис Сергієнко.

- Першим Вашим кроком на посаді голови обласного осередку стала блокада російського вантажного транспорту. Які результати "Ведмежої блокади" на Чернігівщині? Чи дослухається уряд до думки активістів, бійців добровольців, які беруть участь у цій акції?

- Блокада російських фур в Кіптях відбувалася в рамках акції "Ведмежа блокада", яку ВО "Свобода" проводить по всій Україні. Нас обурює, що тоді, як українці воюють із Росією, наша влада торгує та веде бізнес з країною-агресором. Нам буде важко перемогти у війні, якщо ми не будемо готові жертвувати особистою вигодою. Так, ця блокада призведе до того, що деякі люди втратять свої прибутки. Але тисячі українців втратили своїх близьких і рідних на війні! Наша акція була дуже резонансною. Вже в перший день на наш блок-пост приїхало близько тридцяти "тітушків", які перебували в нетверезому стані, погрожуючи фізичною розправою, намагалися розблокувати проїзд російським вантажівкам. Наступного дня приїхало близько сотні людей кримінальної зовнішності на чолі із заступником голови ОДА Леонідом Сахневичем та керівництвом поліції, які в брутальній формі погрожували знести наш блокпост. Лише завдяки суспільному резонансу та стійкості наших активістів вдалося втримати наші позиції. Усе це є свідченням ефективності блокади.

- Сплив 30-денний термін з того часу, як коаліція припинила своє існування Вдповідно, Президент отримує право розпустити парламент. То чого чекати українцям: дострокових виборів чи переформатування коаліції та Кабміну?

- Переформатування уряду ні до чого не призведе, адже теперішня, повністю контрольована олігархами Верховна Рада не здатна призначити уряд, який би працював в інтересах народу, а не олігархів. Президент та коаліція своїми діями хотіли показати, що українці нікчемна нація, яка не здатна керувати своєю державою, тому потрібно запросити в уряд чужоземців, які наведуть лад. Ця теза Президента не справдилася, бо ми бачимо, що уряд чужоземців показав свою неефективність. Це проявляється в погіршенні економічної ситуації, падінні соціальних стандартів, підвищенні плати за комунальні послуги, тотальними репресіями Авакова відносно націоналістів та добровольців російсько-української війни. Натомість ми бачимо уряд Канади, де працює багато українців, які ефективно керують країною. Сьогодні є нагальна потреба дострокових парламентських виборів, адже коаліції не існує де-юре та де-факто, і ми до них готові.

- Усіх українців хвилює питання перемоги у війні. Президент пропонує суспільству Мінські домовленості, особливий статус Донбасу та проведення місцевих виборів на окупованих територіях. Який рецепт перемоги у війні "Свободи"?

- На початку війни у нас не було армії. З початком протистоянн наші Збройні сили готові до захисту України, готові до бою та перемоги над одвічним ворогом. Ми маємо розуміти, що Росія не зупиниться на Донбасі та Україні загалом. Про це свідчать і криваві теракти в Європі. Тому потрібно шукати союзників серед світової спільноти, але розраховувати лише на власні сили, свою зброю та військо. Російську Федерацію не можливо перемогти, коли окупованим лишається інформаційний простір України, працюють церкви російського патріархату, а влада відкрито торгує з окупантом. Росію переможемо лише війною на всіх фронтах: військовому, інформаційному, духовному і, звісно, економічному. Для нас, українських націоналістів, абсолютно неприйнятним є будь-які "договорняки" з агресором та переговори з терористами, за якими легалізується окупація Криму, Донеччини та Луганщини. Бо за ці землі тисячоліттями проливали кров наші предки, боронячи її від ворогів. Попри все, я впевнений, що ми обов'язково переможемо Московію, бо ми захищаємо свою землю, за нами правда, а значить і Бог.

Спілкувався Ігор Гавриленко